Stinger SEA65RGBS 6.5" Marine Coaxial Speakers w/ RGB Lighting, UV & Waterproof
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Stinger SEA65RGBS
Salt & Fog Tested: Battle the harshest elements
Precision Non-Corrosive Terminals: Create a solid connection in any environment
  • 6.5” 4-ohm two-way speaker system
  • Built-in RGB lighting providing multiple color options and wireless remote
  • Element resistant, marine grade construction
  • 75W RMS / 150W Peak power handling
  • Poly carbon cone with resin coated cloth surround
  • Oversized 1” KSV voice coil
  • Pie dome tweeter
  • Built-in crossover
  • UV treated molded polymer with integrated grills
  • Splash-resistant sealed motors
  • Includes sealing gaskets & installation hardware
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Stinger SEA65RGBS
  • Oversized 1” KSV voice coil
  • Pie dome tweeter
  • Built-in crossover
Stinger SEA65RGBS 6.5" Marine Coaxial Speakers w/ RGB Lighting, UV & Waterproof | Car Toys