JBL SUBBP12AM 12" Powered Subwoofer
Product image 4
Product image 5
JBL SUBBP12AM 12" Powered Subwoofer - Vented
Features
Slipstream Port Technology
Reliable Performance
Single Box Total Solution
Bass Volume Remote Control
Specifications
Driver Complement: 12" (300mm) Subwoofer
Amplifier Power: 150Wrms, 450W max
Frequency Response: 30Hz – 200Hz
Fuse: 25A
Maximum Current Draw: 20 A
Quiescent Current Draw: <0.9A
Input Sensitivity: 0.065 V – 2V Low-Level Input; 0.35 V – 10V High-Level Input
Crossover Frequency: 40 Hz – 200 Hz
Crossover Slope: 12 dB/octave
Bass Boost: 0dB to + 12dB @ 45 Hz
Dimensions (W x H x D): 22-1/2" x 14-5/8" x 9-3/16"D1/12-1/6"D2
Weight: 34.30 lb (15.56kg)
Product Information
Shipping & Returns
Description
Features
Slipstream Port Technology
Reliable Performance
Single Box Total Solution
Bass Volume Remote Control
Specifications
Fuse: 25A
Maximum Current Draw: 20 A
Quiescent Current Draw: <0.9A
Crossover Slope: 12 dB/octave
Weight: 34.30 lb (15.56kg)
JBL SUBBP12AM 12" Powered Subwoofer | Car Toys